Provozní doba:
Po - Pá: 8:00 - 16:00
Zákaznická linka:
+420 581 222 262
E-mail:
info@fire-pro.cz
Image

Chemický průmysl

Čerpadla, kompresory, elektrická zařízení, systémy výroby, zpracování a skladování chemických látek.

Chemické procesy jsou obzvláště citlivé na nebezpečí požáru, výbuchu nebo nadměrného zvýšení tlaku. Podniky zabývající se výrobou, zpracováním a skladováním chemických látek mají zavedena pravidla a postupy, které napomáhají prevenci a ochraně před požárem, nicméně vždy může dojít k nepředvídatelné nehodě či selhání. Přítomnost příčin vznícení, jako jsou plynové hořáky, horké varné desky, pyroforické materiály, volatilita chemických sloučenin atd., výrazně zvyšuje riziko vzniku požáru.

Zásobníky pro skladování chemických látek představují vysoké riziko pro petrochemické a chemické provozy. Stejně tak je tomu u laboratorních digestoří. Prudké zvýšení teploty nebo jiskra může snadno způsobit nemalé škody na zdraví, životech a majetku. Požár se díky ventilačním šachtám a dalším technickým rozvodům snadno šíří do ostatních prostor, a může tak způsobit škody v celém objektu.

Detekce a potlačení požáru přímo u jeho zdroje je v těchto případech zásadní
z hlediska minimalizace případných ztrát. Systémy potlačení požáru FirePro mohou účinně a spolehlivě chránit různé operace zpracování chemických látek a díky rychlé detekci a potlačení požáru v jeho rané fázi je zabráněno případné šíření požáru do jiných částí objektu. Jelikož není použité hasidlo na bázi vody, je tím zamezeno vzniku vedlejších škod a nákladů, jako je tomu u konvenčních stabilních hasících zařízení.     
Image
Image
Image
firepro logo 02
 
 
 
Profesionální průmyslové systémy pro detekci a potlačení požáru s vysokou účinností, modularitou, kompaktností a minimálními nároky na údržbu. Díky tomu jsou systémy FirePro využívány v široké škále průmyslových aplikací po celém světě. 

Kontaktujte nás

     Havlíčkova 1113/47

       750 02 Přerov, ČR

    (+420) 581 222 262

    info@fire-pro.cz

    +420 734 573 650

    Po - Pá: 8:00 - 16:00

© Copyright 2021 FirePro. Všechna práva vyhrazena.

Search