Provozní doba:
Po - Pá: 8:00 - 16:00
Zákaznická linka:
+420 581 222 262
E-mail:
info@fire-pro.cz
Image

Obnovitelné zdroje energie

Generátory, měniče, transformátory, elektrické rozvodny, brzdové systémy, ovládací panely, kabelové trasy.

Z důvodu dlouhodobé udržitelnosti se stále více používají k výrobě elektrické energie obnovitelné zdroje. Jedná se zejména o fotovoltaické, větrné a geotermální elektrárny. Tato zařízení jsou jednak finančně nákladná, ale také poměrně mechanicky a elektricky složitá, tudíž je u nich vysoké riziko vzniku požáru. Důležitou roli hraje také jejich velká rozloha nebo špatná dostupnost. Řešení vzniklé krizové situace tak vyžaduje značně velké množství sil a prostředků.

Jedním z běžných scénářů vzniku požáru u fotovoltaických elektráren je například porucha měniče napětí, nesprávně provedená elektroinstalace, špatně dimenzovaná kabeláž, apod. V případě větrných elektráren může dojít k požáru vlivem zásahu blesku nebo technickou závadou na mechanických částech zařízení. Škody na takovém zařízení pak mohou šplhat do závratných výšek. V případě konvenčních protipožárních systémů pak může dojít k trvalému poškození zařízení i při nevhodném použití samotného systému.

Škody způsobené požárem při výrobě elektrické energie z obnovitelných zdrojů je možné minimalizovat instalací systémů, které jsou schopny rychle a účinně detekovat požár v místě jeho vzniku, aby bylo zabráněno jeho dalšímu šíření. Systémy pro potlačení požáru FirePro jsou vysoce spolehlivé, robustní a mohou pracovat jako součást komplexního systému protipožární ochrany nebo zcela autonomně v kritických částech zařízení. Díky jejich kompaktním rozměrům a malé hmotnosti je možné jejich použití uvnitř elektrických rozvaděčů, strojoven větrných elektráren a v dalších špatně dostupných místech. Dále vynikají dlouhou životností, minimálními nároky na údržbu a co je v z hlediska obnovitelných zdrojů důležité, jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí.   
Image
Image
Image
firepro logo 02
 
 
 
Profesionální průmyslové systémy pro detekci a potlačení požáru s vysokou účinností, modularitou, kompaktností a minimálními nároky na údržbu. Díky tomu jsou systémy FirePro využívány v široké škále průmyslových aplikací po celém světě. 

Kontaktujte nás

     Havlíčkova 1113/47

       750 02 Přerov, ČR

    (+420) 581 222 262

    info@fire-pro.cz

    +420 734 573 650

    Po - Pá: 8:00 - 16:00

© Copyright 2021 FirePro. Všechna práva vyhrazena.

Search